George has logged 271 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Constantine: City of Demons - The Movie

Constantine: City of Demons - The Movie

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman: Bloodlines

Wonder Woman: Bloodlines

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Teen Titans Go! vs. Teen Titans

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scooby-Doo! Camp Scare

Scooby-Doo! Camp Scare

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Crayon Angel

Crayon Angel

1975
×
★★★
Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Muppets from Space

Muppets from Space

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Race for Your Life, Charlie Brown

Race for Your Life, Charlie Brown

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Edit this entry  
11
It's Christmastime Again, Charlie Brown

It's Christmastime Again, Charlie Brown

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blue Story

Blue Story

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Biggest Little Farm

The Biggest Little Farm

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Biggest Little Farm

The Biggest Little Farm

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Election

Election

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Election

Election

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Promare

Promare

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Promare

Promare

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Catch-22

Catch-22

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry