• Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Set It Up

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Tag

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★

  • Blockers

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★

  • Peter Rabbit

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Tully

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Assassination Nation

    ★½

  • Hereditary

    ★★★

  • Colette

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • The Lego Ninjago Movie

    ★★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★½

  • Molly's Game

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • mother!

    ½

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Detroit

    ★★★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★½