Sort by

Kenned has logged 325 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★
Edit this entry  
28
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★½
Edit this entry  
28
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Entourage

Entourage

2015
×
★★½
Edit this entry  
25
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Collide

Collide

2016
×
★★
Edit this entry  
24
Max Steel

Max Steel

2016
×
Edit this entry  
23
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Trolls

Trolls

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★½
Edit this entry  
21
The People vs. Fritz Bauer

The People vs. Fritz Bauer

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Ben-Hur

Ben-Hur

2016
×
★½
Edit this entry  
20
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Girl Who Kicked the Hornet's Nest

The Girl Who Kicked the Hornet's Nest

2009
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Girl Who Played with Fire

The Girl Who Played with Fire

2009
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Inferno

Inferno

2016
×
★★
Edit this entry  
17
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Spectral

Spectral

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Storks

Storks

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★½
Edit this entry  
12
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
Marvel One-Shot: All Hail the King

Marvel One-Shot: All Hail the King

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
Marvel One-Shot: Item 47

Marvel One-Shot: Item 47

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Marvel One-Shot: The Consultant

Marvel One-Shot: The Consultant

2011
×
★★½
Edit this entry  
28
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Edit this entry  
28
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Edit this entry  
28
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Edit this entry