Sort by

subby_ has logged 106 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★★
Edit this entry  
02
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
08
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Edit this entry  
24
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★★★
Edit this entry  
06
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
Edit this entry  
04
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Air

Air

2023
×
★★★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
BEEF

BEEF

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Black Mirror: Demon 79

Black Mirror: Demon 79

2023
×
★★★
Edit this entry  
23
Black Mirror: Mazey Day

Black Mirror: Mazey Day

2023
×
★½
Edit this entry  
20
Black Mirror: Beyond the Sea

Black Mirror: Beyond the Sea

2023
×
★★★★
Edit this entry  
19
Black Mirror: Loch Henry

Black Mirror: Loch Henry

2023
×
★★★
Edit this entry  
19
Black Mirror: Joan Is Awful

Black Mirror: Joan Is Awful

2023
×
★★★
Edit this entry  
14
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Munich: The Edge of War

Munich: The Edge of War

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Nanny McPhee and the Big Bang

Nanny McPhee and the Big Bang

2010
×
★★★
Edit this entry  
05
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★½
Edit this entry  
04
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Edit this entry