Sort by
  • Captain America: New World Order

  • Asterix & Obelix: The Middle Kingdom

    ½

  • Babylon

    ★★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Violent Night

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

  • Jurassic World Dominion

  • Moonage Daydream

    ★★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Men

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

  • Eternals

    ★★★

  • Squid Game

  • Kate

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Free Guy

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Oxygen

  • Catwoman: The Feline Femme Fatale

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Godzilla vs. Kong

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Call

    ★★★★

  • The Croods: A New Age

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Old Guard

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • 6 Underground

  • 1917

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ad Astra

  • Spider-Man: Far from Home

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4

  • Dark Phoenix

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Avengers: Endgame

  • Hellboy

  • Missing Link