• Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Till Death

    ★★★

  • False Positive

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Happily

    ★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Last Blockbuster

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Run

    ★★★★

  • Violation

    ★★

  • The Third Day

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Rent-A-Pal

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Antebellum

    ★★★★

  • The Block Island Sound

    ★½

  • Lucky

  • Greenland

    ★★

  • The King of Staten Island

  • Boys from County Hell

    ★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★½

  • Honeydew

  • 12 Hour Shift

    ★★★★½

  • Anything for Jackson

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • Alone

    ★½

  • The Invisible Man

  • Horse Girl

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Shirley

  • Possessor

    ★½

  • Black Bear

    ★★★★½

  • His House

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Spree

    ★★½

  • I'm No Longer Here

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★½

  • Synchronic

    ★★½

  • The Assistant

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Swallow

  • Vongozero: The Outbreak

    ★★★

  • Missing Link

    ★★★½

  • Little Monsters

    ★★★½

  • American Hangman

  • Head Count

    ★★★★

  • Spell

    ★★

  • High Life

  • The Hummingbird Project

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • A Vigilante

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★