Rasmus has logged 17 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shame

Shame

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Tribe

The Tribe

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Edit this entry