Sort by

stupode has logged 31 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★
Edit this entry  
23
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
21
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Elephant

Elephant

1989
×
Edit this entry  
20
Detour

Detour

1945
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Edit this entry  
16
Split

Split

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rope

Rope

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fear and Desire

Fear and Desire

1953
×
★★
Edit this entry  
11
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ugetsu

Ugetsu

1953
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★
Edit this entry  
03
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Sunrise: A Song of Two Humans

Sunrise: A Song of Two Humans

1927
×
★★★½
Edit this entry