• No Time to Die

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Monster Hunter

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Earwig and the Witch

    ★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★½

  • Des

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Brahms: The Boy II

  • Goldman v Silverman

  • James May: Our Man In Japan

    ★★★★

  • The Grudge

    ★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Countdown

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Blood Machines

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • The Banana Splits Movie

  • The Lion King

    ★★½

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • ELEVATOR

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Too Old to Die Young

    ★★★★½

  • Ma

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Anti-Cinema

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Missing Link

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Apollo 11

    ★★★★★

  • Escape Room

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½