• The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Power

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Censor

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Godmothered

    ★★★

  • The Jinkx & DeLa Holiday Special

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★½

  • Jiu Jitsu

    ★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Life Ahead

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Violation

    ★★

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Lucky

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Honeydew

  • My Octopus Teacher

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • Relic

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Mole Agent

    ★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★

  • Time

    ★★½

  • The Turning

    ★★

  • Underwater

    ★★½

  • Like a Boss

    ★★½