Sort by

Stu has logged 18 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Sentinel

The Sentinel

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Micky Flanagan - An' Another Fing Live

Micky Flanagan - An' Another Fing Live

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bonded by Blood 2

Bonded by Blood 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bonded by Blood

Bonded by Blood

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Staying Alive

Staying Alive

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rise of the Footsoldier: Origins

Rise of the Footsoldier: Origins

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rent: Filmed Live on Broadway

Rent: Filmed Live on Broadway

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Swingers

Swingers

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rent

Rent

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Minions

Minions

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Banana

Banana

2010
×
Read the review Edit this entry  
03
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry