Sort by

Stu has logged 426 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Good Time

Good Time

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Coldplay: A Head Full of Dreams

Coldplay: A Head Full of Dreams

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blue Season

Blue Season

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Performance

Performance

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
On Golden Pond

On Golden Pond

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cat Ballou

Cat Ballou

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Frozen

Frozen

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Get a Horse!

Get a Horse!

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Nanny

The Nanny

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Once Upon a Time in London

Once Upon a Time in London

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Looking for Eric

Looking for Eric

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scum

Scum

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scum

Scum

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mojave

Mojave

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Children In Need 2019: Got It Covered

Children In Need 2019: Got It Covered

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry