Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Neptune Frost

Neptune Frost

2021
×
Edit this entry  
23
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Babysitter

Babysitter

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Emergency

Emergency

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
When You Finish Saving the World

When You Finish Saving the World

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
892

892

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
Edit this entry  
19
The Incredibly True Adventure of Two Girls in Love

The Incredibly True Adventure of Two Girls in Love

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Station Eleven

Station Eleven

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Belle

Belle

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Read the review Edit this entry  
29
Swan Song

Swan Song

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
West Side Story

West Side Story

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Vivo

Vivo

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
Read the review Edit this entry  
25
Bruce Springsteen & The E Street Band: The Legendary 1979 No Nukes Concerts

Bruce Springsteen & The E Street Band: The Legendary 1979 No Nukes Concerts

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Read the review Edit this entry  
23
For Your Consideration

For Your Consideration

2006
×
Read the review Edit this entry  
22
Heaven Can Wait

Heaven Can Wait

1978
×
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
Read the review Edit this entry  
17
Mother/Android

Mother/Android

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Belfast

Belfast

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
Read the review Edit this entry  
09
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
Read the review Edit this entry