• Licorice Pizza

  • AEW Full Gear 2021

  • tick, tick...BOOM!

  • Finch

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • The Harder They Fall

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

  • The Ninth Jedi

  • T0-B1

  • Akakiri

  • The Village Bride

  • The Elder

  • The Twins

  • Tatooine Rhapsody

  • Lop & Ochō

  • The Duel

  • Squid Game

  • The Eyes of Tammy Faye

  • The Last Duel

  • Kate

    ★★★★

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

  • Dune

    ★★★★

  • Zone 414

    ★★½

  • The Power of the Dog

  • King Richard

  • The Card Counter

  • Reminiscence

    ★★★

  • The Protégé

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

  • BELLE

  • Gunpowder Milkshake

  • Titane

  • The French Dispatch

  • Benedetta

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

  • The Forever Purge

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

  • Mark, Mary + Some Other People

  • The Misfits

    ★★

  • Infinite

  • Loki

  • Poser

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

  • Plan B

  • F9

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Arlo the Alligator Boy

  • Voyagers

    ★½

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

  • Happily

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • I'm Your Man

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar