Sort by

noah has logged 476 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Seagull

The Seagull

2018
×
★★
Edit this entry  
27
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Katherine Ryan: In Trouble

Katherine Ryan: In Trouble

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Are You Okay?

Are You Okay?

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Post

The Post

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Edit this entry  
17
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★½
Edit this entry  
15
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Four Good Days

Four Good Days

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★½
Edit this entry  
08
Cryptozoo

Cryptozoo

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wolf

Wolf

2021
×
★½
Read the review Edit this entry