Sort by

chaotic neutral has logged 235 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Nativity!

Nativity!

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Love You To Death

Love You To Death

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dirty Dancing: Havana Nights

Dirty Dancing: Havana Nights

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Mist

The Mist

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Rescuers

The Rescuers

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Olaf Presents

Olaf Presents

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eleusis

Eleusis

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Coins

Coins

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Belt

The Belt

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry