Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Boston Strangler

Boston Strangler

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Green for Danger

Green for Danger

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Till

Till

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
65

65

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
My Year of Dicks

My Year of Dicks

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Ice Merchants

Ice Merchants

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Flying Sailor

The Flying Sailor

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
An Irish Goodbye

An Irish Goodbye

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Red Suitcase

The Red Suitcase

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Le Pupille

Le Pupille

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Night Ride

Night Ride

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ivalu

Ivalu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Living

Living

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
You Can't Take It with You

You Can't Take It with You

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
I Live in Fear

I Live in Fear

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Last Emperor

The Last Emperor

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Naked Spur

The Naked Spur

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cavalcade

Cavalcade

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Babylon

Babylon

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Freaks

Freaks

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Dances with Wolves

Dances with Wolves

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Broadway Melody

The Broadway Melody

1929
×
★½
Read the review Edit this entry