• Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Mimi

    ★★★

  • Baggio: The Divine Ponytail

    ★★★

  • The Place

  • Army of the Dead

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Below Zero

    ★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Outside the Wire

    ★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • News of the World

  • The Call

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • The Paramedic

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Black Beach

    ½

  • Tenet

    ★★★★

  • #Alive

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The World to Come

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • The Willoughbys

    ★★★

  • Unorthodox

    ★★★½

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★

  • Mulan

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Present

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Togo

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Fractured

    ★★

  • The Endless Trench

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Glass

  • Bird Box

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Hotel Mumbai

    ★★★

  • Capernaum

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Fifty Shades Freed

    ★★

  • All the Money in the World

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★½

  • Papillon

    ★★★

  • What Happened to Monday

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Wasati

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Get Out

    ★★★

  • Dangal

    ★★★★½

  • Split

    ★★★

  • The Invisible Guest

    ★★★★