Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Last Hurrah

The Last Hurrah

1958
×
★★★★
Edit this entry  
06
Dirty Girls

Dirty Girls

2000
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Devil's Dance

The Devil's Dance

1904
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Railway of Death

The Railway of Death

1912
×
★★★
Edit this entry  
06
Christmas Day

Christmas Day

1928
×
★★
Edit this entry  
05
The Last Right

The Last Right

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★
Edit this entry  
05
I Am Alfred Hitchcock

I Am Alfred Hitchcock

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Knot in the Handkerchief

The Knot in the Handkerchief

1958
×
★★★
Edit this entry  
05
The Missing Mouse

The Missing Mouse

1953
×
★★★
Edit this entry  
04
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Perfect Host

The Perfect Host

2010
×
★★★★
Edit this entry  
02
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2014
×
Read the review Edit this entry  
01
Once

Once

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Assault and Battery

Assault and Battery

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shadow Animals

Shadow Animals

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Vermin

Vermin

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Red Herring

The Red Herring

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Space Terror

Space Terror

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
9 Meter

9 Meter

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
Helium

Helium

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Dream House

The Dream House

1993
×
★★★
Edit this entry  
25
Cold Lunch

Cold Lunch

2008
×
★★★
Edit this entry  
25
Man in Room 301

Man in Room 301

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★★
Edit this entry  
21
Docking the Boat

Docking the Boat

1965
×
★★★★
Edit this entry  
21
Scottish Mussel

Scottish Mussel

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
Pleasure

Pleasure

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
Star Wreck 4½: Weak Performance

Star Wreck 4½: Weak Performance

2000
×
Edit this entry  
21
Shitters

Shitters

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Love Potion

The Love Potion

1916
×
★★
Edit this entry  
20
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Flatey Enigma

The Flatey Enigma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Guest House Paradise

Guest House Paradise

1937
×
Read the review Edit this entry  
19
Long Toast

Long Toast

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Paris at Dawn

Paris at Dawn

1960
×
★★★
Edit this entry  
19
Lost Property

Lost Property

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
Looking Through Glass

Looking Through Glass

1943
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Visible Compendium

The Visible Compendium

1991
×
★★
Edit this entry  
19
Benson at Calford

Benson at Calford

1926
×
★★
Edit this entry  
17
The Money Pit

The Money Pit

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
A Few Tunes Going Out: Groove to Groove

A Few Tunes Going Out: Groove to Groove

1984
×
★★
Edit this entry  
17
Advantage Satan

Advantage Satan

2007
×
Edit this entry  
17
c: won eyed jail

c: won eyed jail

2005
×
★★★★
Edit this entry  
17
Popeye Makes a Movie

Popeye Makes a Movie

1950
×
★★
Edit this entry  
16
The Red Squirrel

The Red Squirrel

1993
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Hare in Inaba

The Hare in Inaba

1935
×
★★
Edit this entry