• Three Families

    ★★★★

  • I Am Alfred Hitchcock

    ★★★

  • Space Terror

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Ginny & Georgia - The Afterparty

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★★

  • It's a Sin

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • Tiger

    ★★★

  • The Serpent

    ★★★★

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★★

  • Pandemonium

    ★★★★

  • Billy Connolly: It’s Been a Pleasure...

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★★

  • Ghosts: The Ghost of Christmas

  • Long Toast

    ★★★

  • Education

    ★★★★

  • Songbird

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • Rob Burrow: The Magnificent Seven

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★

  • Puparia

    ★★★

  • Small Axe

    ★★★★★

  • Rock On, Tommy: The Bobby Ball Story

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Holidate

    ★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • These Sporting Lives

    ★★★

  • Roadkill

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★★★

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

    ★★★★

  • Rob Burrow: My Year with MND

    ★★★★

  • Drama Out of a Crisis: A Celebration of Play for Today

    ★★★★

  • Tremors: Making Perfection

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Agatha and the Midnight Murders

    ★★★★

  • Adult Material

    ★★★★

  • The Good Lord Bird

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • WWII & Cinema

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • The Third Day

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Once Were Lions

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • In My Room

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Love, Guaranteed

    ★★

  • The Fast Show: Just a Load of Blooming Catchphrases

    ★★★★

  • Build the Wall

    ★★★

  • Rose Matafeo: Horndog

    ★★★

  • To An Apple

    ★★★

  • I Used to Go Here

    ★★★★

  • Red Dwarf: The First Three Million Years

    ★★★★

  • The Deceived

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • 3/3

    ★★★★

  • Anthony

    ★★★★

  • Strasbourg 1518

    ★★★★