Sort by
  • Beau Is Afraid

  • Infinity Pool

  • Babylon

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★

  • The Whale

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Sharp Stick

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Beanie Mania

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • The Curse of Von Dutch: A Brand to Die For

    ★★★

  • Bad Sport: Gold War

    ★★★★

  • Listening to Kenny G

  • Life of Crime: 1984-2020

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Another Girl

  • Old

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The Velvet Underground

  • Cruella

    ★★½

  • The Fallout

    ★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★★

  • Soul

  • Mainstream

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★★★

  • Days

  • Amazon Empire: The Rise and Reign of Jeff Bezos

  • The Capote Tapes

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • Anima

    ★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Daddy

    ★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Booksmart

  • Us

    ★★★½

  • Monos

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • See Know Evil

    ★★★★★

  • Maniac

    ★★★★

  • The Lie

    ★★½

  • mid90s

    ★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • The Tale

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • The Kindergarten Teacher

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Twenty Questions

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Square

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • The Burden

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • American Honey

    ★★★★

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★★

  • Café Society

    ★★½

  • LoveTrue

    ★★★★★