Sort by

STEVEN has logged 782 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Last Moment of Clarity

Last Moment of Clarity

2020
×
★★
Edit this entry  
31
The Karate Kid Part III

The Karate Kid Part III

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spree

Spree

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Karate Kid Part II

The Karate Kid Part II

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Simple Life

A Simple Life

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Relic

Relic

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
12 Dates of Christmas

12 Dates of Christmas

2011
×
★★
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Waxwork II: Lost in Time

Waxwork II: Lost in Time

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Waxwork

Waxwork

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Songbird

Songbird

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Maid's Room

The Maid's Room

2013
×
Edit this entry  
18
The Pale Door

The Pale Door

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Juniper Tree

The Juniper Tree

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
High School Musical: The Musical: The Holiday Special

High School Musical: The Musical: The Holiday Special

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Greenland

Greenland

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Edit this entry