Steven has logged 36 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★
Edit this entry  
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Highlander

Highlander

1986
×
★★★½
Edit this entry  
30
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★
Edit this entry  
29
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Edit this entry  
28
Fantasmagorie

Fantasmagorie

1908
×
Read the review Edit this entry  
28
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★
Edit this entry  
26
Zero Effect

Zero Effect

1998
×
★★★
Edit this entry  
24
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2019
×
Edit this entry  
22
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2019
×
Edit this entry  
21
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Edit this entry  
20
Rio Grande

Rio Grande

1950
×
★★★½
Edit this entry  
19
Grandad Was a Romantic

Grandad Was a Romantic

2019
×
Edit this entry  
18
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Edit this entry  
17
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
Edit this entry  
15
So Long, My Son

So Long, My Son

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Wagon Master

Wagon Master

1950
×
★★★½
Edit this entry  
13
Frozen II

Frozen II

2019
×
Edit this entry  
12
Amanda

Amanda

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Hair Love

Hair Love

2019
×
Edit this entry  
11
GUO4

GUO4

2019
×
Edit this entry  
09
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Stepmom

Stepmom

1998
×
Read the review Edit this entry  
07
Operator

Operator

2015
×
Edit this entry  
06
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
Read the review Edit this entry  
05
Dreaming Rivers

Dreaming Rivers

1988
×
Edit this entry  
05
The Peoples Account

The Peoples Account

1986
×
Edit this entry  
05
No Place Like Home

No Place Like Home

2006
×
★★★★
Edit this entry  
03
Pootie Tang

Pootie Tang

2001
×
Edit this entry  
03
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Swing Shift

Swing Shift

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nursery Rhymes

Nursery Rhymes

2018
×
Edit this entry  
01
Scrooge

Scrooge

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry