• Nope

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Hustle

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Uncharted

    ★★

  • Marry Me

    ★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Small Engine Repair

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • Boogie

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Tom & Jerry

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Unhinged

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Last Shift

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½