Steven has logged 209 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Get a Job

Get a Job

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Joe Buffalo

Joe Buffalo

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ringu

Ringu

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Contracts

Contracts

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Hellbound

Hellbound

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Man Named Scott

A Man Named Scott

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Our Ladies

Our Ladies

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Read prior review Edit this entry  
18
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Irreversible

Irreversible

2002
×
Read the review Edit this entry  
13
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hiruko the Goblin

Hiruko the Goblin

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Vortex

Vortex

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bootlegger

Bootlegger

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry