• The House

    ★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★½

  • Death to 2021

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Hellbound

    ★★★★

  • Home Sweet Home Alone

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Clifford the Big Red Dog

  • Red Notice

  • A Man Named Scott

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • The Addams Family 2

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Bootlegger

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Nightbooks

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Kate

    ★★

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Encounter

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • Malignant

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★★★

  • The Protégé

    ★★½

  • When I Consume You

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Righteous

    ★★★★½

  • Hellbender

    ★★★★

  • King Knight

    ★★★

  • Ryuk-sa: A Teaser

    ★★★½

  • The Devil's Deal

    ★★★★

  • THE MACHINE

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • All the Streets Are Silent: The Convergence of Hip Hop and Skateboarding (1987-1997)

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Old

    ★★

  • Vortex

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Blue Bayou

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★

  • Val

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½