Stephen Robert has logged 82 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Bright

Bright

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jeepers Creepers 3

Jeepers Creepers 3

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Leatherface

Leatherface

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kidnap

Kidnap

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Baywatch

Baywatch

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
CHiPS

CHiPS

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Monster Project

The Monster Project

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Cage Dive

Cage Dive

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
The Jewel of the Nile

The Jewel of the Nile

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ace Ventura: When Nature Calls

Ace Ventura: When Nature Calls

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Gracefield Incident

The Gracefield Incident

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hellraiser: Hellworld

Hellraiser: Hellworld

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Hellraiser: Deader

Hellraiser: Deader

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hellraiser: Hellseeker

Hellraiser: Hellseeker

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Hellraiser: Inferno

Hellraiser: Inferno

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Hellraiser: Bloodline

Hellraiser: Bloodline

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dead of the Nite

Dead of the Nite

2013
×
Read the review Edit this entry  
04
The Void

The Void

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Holidays

Holidays

2016
×
★★
Read the review Edit this entry