• Dune

    ★★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Fantasy Island

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • The Grudge

    ★★

  • Countdown

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • The Banana Splits Movie

    ★★★½

  • Point Blank

    ★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★★

  • Mercy Black

    ★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Polaroid

    ★★

  • Leprechaun Returns

    ★★★

  • Robin Hood

  • Slaughterhouse Rulez

    ★★½

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★

  • Night School

    ★★

  • Hell Fest

    ★★½

  • Overlord

    ★★★★

  • Johnny English Strikes Again

    ★★½

  • Mile 22

    ★★

  • The Festival

    ★★

  • Cam

    ★★★½

  • The First Purge

    ★★

  • Tag

    ★★½

  • Lake Placid: Legacy

    ★★

  • Hotel Artemis

    ★★★

  • Gotti

  • Terminal

    ★★

  • Truth or Dare

  • Game Over, Man!

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★

  • Blockers

    ★★★½

  • Blood Fest

    ★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★½

  • Deep Blue Sea 2

    ★½

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Death Wish

    ★★

  • Mute

    ★★

  • Game Night

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★½

  • Winchester

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • The Open House

    ★½

  • Searching

    ★★★★

  • The Commuter

    ★★★

  • Insidious: The Last Key

    ★★★

  • Bright

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Werewolves of the Third Reich

  • Daddy's Home 2

    ★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Born Strong

    ★★★

  • Jigsaw

    ★★½

  • Justice League

    ★★

  • Geostorm

  • The Babysitter

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Cannibals and Carpet Fitters

    ★★★

  • Ghost Stories

    ★★★★