Sort by

Steven has logged 268 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Equalizer 3

The Equalizer 3

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Saw

Saw

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
Read the review Edit this entry  
10
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Traffic

Traffic

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Domino

Domino

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Body of Lies

Body of Lies

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Any Given Sunday

Any Given Sunday

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
Read the review Edit this entry  
12
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Rainmaker

The Rainmaker

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Total Recall

Total Recall

2012
×
Read the review Edit this entry  
30
The Gift

The Gift

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
300

300

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spun

Spun

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★
Read the review Edit this entry