Sort by

Steven has logged 46 entries for films during November 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star

Star

2001
×
Read the review Edit this entry  
28
The Follow

The Follow

2001
×
Read the review Edit this entry  
28
Chosen

Chosen

2001
×
Read the review Edit this entry  
28
Ambush

Ambush

2001
×
Read the review Edit this entry  
27
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sliver

Sliver

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Superman

Superman

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Stick It

Stick It

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stargate

Stargate

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Spy Game

Spy Game

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nixon

Nixon

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
World War Z

World War Z

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Cocktail

Cocktail

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Constantine

Constantine

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Happening

The Happening

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Draft Day

Draft Day

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Any Given Sunday

Any Given Sunday

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Troy

Troy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
New Rose Hotel

New Rose Hotel

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Crush

Crush

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Blonde

Blonde

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Career Opportunities

Career Opportunities

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla Against MechaGodzilla

Godzilla Against MechaGodzilla

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Far and Away

Far and Away

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry