Sort by
  • The Equalizer 3

    ★★★½

  • The Last Voyage of the Demeter

    ★★★

  • Heart of Stone

    ★★½

  • Gran Turismo

    ★★★½

  • Unknown: Cosmic Time Machine

    ★★★★

  • Bird Box Barcelona

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Hijack

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Extraction 2

    ★★★½

  • Kandahar

    ★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • The Covenant

    ★★★★

  • To Catch a Killer

    ★★★

  • Air

    ★★★★½

  • Boston Strangler

    ★★★

  • Tetris

    ★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • 65

    ★★

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • Inside

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Infinity Pool

    ★★

  • Plane

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

    ★★★

  • A Man Called Otto

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Enola Holmes 2

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Black Adam

    ★★★½

  • Lou

    ★★★

  • Amsterdam

  • All Quiet on the Western Front

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Causeway

  • Sisu

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

  • Don't Worry Darling

  • The Whale

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

  • Prey

    ★★★★

  • Bullet Train

  • Thirteen Lives

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • The Gray Man

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • 38 at the Garden

    ★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • All the Old Knives

    ★★½

  • Moon Knight

  • The Northman

    ★★★★

  • Black Crab

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • Windfall

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • Stranger at the Gate

    ★★★