• The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Cousins

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • #Alive

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • I Blame Society

    ★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Relic

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • His House

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • 3 from Hell

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • The Assistant

    ★★★★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Swallow

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • High Flying Bird

    ★★½

  • Monos

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Glass

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★