Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Creation of the Gods I: Kingdom of Storms

Creation of the Gods I: Kingdom of Storms

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Devilman - Volume 2: Demon Bird

Devilman - Volume 2: Demon Bird

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Devilman - Volume 1: The Birth

Devilman - Volume 1: The Birth

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Last Voyage of the Demeter

The Last Voyage of the Demeter

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Election

Election

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sex House

Sex House

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Flash

The Flash

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx

Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Office Space

Office Space

1999
×
★★
Edit this entry  
24
Shin Kamen Rider

Shin Kamen Rider

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
House

House

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fellini Satyricon

Fellini Satyricon

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lupin the Third: Goemon's Blood Spray

Lupin the Third: Goemon's Blood Spray

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shoot 'Em Up

Shoot 'Em Up

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Patlabor: The Movie

Patlabor: The Movie

1989
×
★★★½
Edit this entry  
07
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Sisu

Sisu

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★½
Edit this entry  
11
Metal Skin Panic MADOX-01

Metal Skin Panic MADOX-01

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Redline

Redline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Riding Bean

Riding Bean

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shaolin Soccer

Shaolin Soccer

2001
×
★★★★
Edit this entry  
20
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry