Sort by

Steph_h has logged 57 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
Bit

Bit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Good Woman Is Hard to Find

A Good Woman Is Hard to Find

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Still

Still

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Quiet Family

The Quiet Family

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scanners

Scanners

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A White, White Day

A White, White Day

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lapsis

Lapsis

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cadaver

Cadaver

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Dinner Party

The Dinner Party

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kelly + Victor

Kelly + Victor

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Possession of Michael King

The Possession of Michael King

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
In My Skin

In My Skin

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Double

The Double

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dark Skies

Dark Skies

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Archive

Archive

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cut Throat City

Cut Throat City

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Happening

The Happening

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
After Midnight

After Midnight

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Helter Skelter

Helter Skelter

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Alice, Sweet Alice

Alice, Sweet Alice

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Box

Black Box

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lie

The Lie

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fear X

Fear X

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry