• Kung Fu Panda

  • Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

  • Iron Man

  • Welcome to the Sticks

  • The Darjeeling Limited

    ★★★★

  • Hotel Chevalier

  • The Simpsons Movie

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

  • Ratatouille

  • Ocean's Thirteen

  • Death Proof

    ★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★½

  • Mr. Bean's Holiday

  • Zodiac

    ★★★★

  • Anplagghed al cinema

  • Night at the Museum

  • The Prestige

  • The Departed

  • DOA: Dead or Alive

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

  • Click

  • Silent Hill

  • Ice Age: The Meltdown

  • Cars

  • The Pink Panther

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

  • Batman Begins

  • Madagascar

  • Ocean's Twelve

  • The Life Aquatic with Steve Zissou

    ★★★½

  • The SpongeBob SquarePants Movie

  • Scooby-Doo! and the Loch Ness Monster

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★

  • Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★★

  • The Matrix Revolutions

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • The Matrix Reloaded

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

  • 8 Mile

    ★★★★

  • Scooby-Doo

  • Spider-Man

  • Ice Age

  • The Legend of Al, John and Jack

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • Ocean's Eleven

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

  • Monsters, Inc.

  • Scooby-Doo! and the Cyber Chase

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Ask Me If I Am Happy

  • Scooby-Doo and the Alien Invaders

  • Scary Movie

  • Gladiator

  • American Psycho

    ★★★★

  • Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

  • Toy Story 2

  • Fight Club

    ★★★★½

  • The Iron Giant

  • The Matrix

  • The Legend of 1900

  • The Big Lebowski

    ★★★★★

  • Three Men and a Leg

  • Life Is Beautiful

  • Jackie Brown

    ★★★★

  • Bean

  • Austin Powers: International Man of Mystery