• Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★★★★

  • Opera

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Tenet

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Two Popes

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

  • QT8: The First Eight

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★★

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Creed II

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Sad Hill Unearthed

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

  • It

  • Manhunt

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Allied

  • Doctor Strange

  • Sully

  • Suicide Squad

    ★★

  • Captain America: Civil War

  • Deadpool

  • Perfect Strangers

  • And Then There Were None

    ★★★★½

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • Creed

  • Spectre

  • The Martian

  • Spotlight

  • Mad Max: Fury Road

  • Avengers: Age of Ultron

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★