• Emma.

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Little Forest

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • Jurassic World

    ★★

  • The DUFF

    ★★★

  • The Witch

    ★★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★½

  • John Wick

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Frozen

    ★★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★½

  • Austenland

    ★★★★

  • The Conjuring

    ★★★★

  • Pitch Perfect

    ★★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★

  • The Hunger Games

    ★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★½

  • Scream 4

    ★★★

  • Just Go with It

    ★★★

  • Tangled

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★½

  • Life As We Know It

    ★★½

  • Easy A

    ★★★★★

  • Letters to Juliet

    ★★★★½

  • Leap Year

    ★★★★½

  • Emma

    ★★★★★

  • The Secret in Their Eyes

    ★★★★½

  • Julie & Julia

    ★★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★

  • The Proposal

    ★★★★

  • He's Just Not That Into You

    ★★★★

  • Confessions of a Shopaholic

    ★★★★

  • Wild Child

    ★★★½

  • Sex and the City

    ★★★½

  • What Happens in Vegas

    ★★★½

  • Definitely, Maybe

    ★★★★

  • 27 Dresses

    ★★★★

  • Sense and Sensibility

    ★★★★½

  • Stardust

    ★★★½

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★★

  • Spider-Man 3

    ★★★★

  • Persuasion

    ★★★★½

  • Northanger Abbey

    ★★★★★

  • Mansfield Park

    ★★

  • Zodiac

    ★★★★½

  • Becoming Jane

    ★★★★

  • The Holiday

    ★★★★

  • Casino Royale

    ★★★★

  • The Devil Wears Prada

    ★★★★

  • She's the Man

    ★★★★½

  • Aquamarine

    ★★★★½

  • High School Musical

    ★★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★

  • Elizabethtown

    ★★★★½

  • Pride & Prejudice

    ★★★★★

  • The Sisterhood of the Traveling Pants

    ★★★½

  • North & South

    ★★★★½

  • The Princess Diaries 2: Royal Engagement

    ★★★★

  • A Cinderella Story

    ★★★★½