• Moxie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Prom

    ★★★

  • Holidate

    ★★

  • Rebecca

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Black Box

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★½

  • Desperados

    ★★½

  • The Wrong Missy

    ★½

  • Hollywood

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Mrs. America

    ★★★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Black Bear

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Eli

    ★★★½

  • Fractured

    ★★★★

  • Tall Girl

    ★½

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Hustle

    ★★

  • The Perfect Date

    ★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Wounds

  • Glass

    ★★★

  • Escape Room

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Apostle

    ★★★

  • The Perfection

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • Greta

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Little Italy

    ★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Cam

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • The Kissing Booth

    ★★

  • Candy Jar

    ★★

  • Truth or Dare

    ★★

  • Blockers

    ★★★★

  • Level 16

    ★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★