Steak Chalupa has logged 41 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
David Lynch: The Art Life

David Lynch: The Art Life

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Chuck E. Cheese in the Galaxy 5000

Chuck E. Cheese in the Galaxy 5000

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Crooklyn

Crooklyn

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tiger on the Beat

Tiger on the Beat

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
When the Levees Broke: A Requiem in Four Acts

When the Levees Broke: A Requiem in Four Acts

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
He Got Game

He Got Game

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star 80

Star 80

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Love & Pop

Love & Pop

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Clockers

Clockers

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cradle 2 the Grave

Cradle 2 the Grave

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Happening

The Happening

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Werckmeister Harmonies

Werckmeister Harmonies

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Making of Bamboozled

The Making of Bamboozled

2001
×
Edit this entry  
05
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Seven Beauties

Seven Beauties

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
½
Edit this entry  
04
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry