Sort by

✰ diana ✰ has logged 190 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Josée

Josée

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dear Ex

Dear Ex

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Miraculous Christmas Special: Tales of Ladybug and Cat Noir

A Miraculous Christmas Special: Tales of Ladybug and Cat Noir

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Beyond Evil

Beyond Evil

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ritual

Ritual

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love and Leashes

Love and Leashes

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Move to Heaven

Move to Heaven

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tinker Bell and the Legend of the NeverBeast

Tinker Bell and the Legend of the NeverBeast

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tinker Bell and the Pirate Fairy

Tinker Bell and the Pirate Fairy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Secret of the Wings

Secret of the Wings

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tinker Bell and the Great Fairy Rescue

Tinker Bell and the Great Fairy Rescue

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tinker Bell and the Lost Treasure

Tinker Bell and the Lost Treasure

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tinker Bell

Tinker Bell

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Youth of May

Youth of May

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Miraculous World: Shanghai – The Legend of Ladydragon

Miraculous World: Shanghai – The Legend of Ladydragon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Miraculous World: New York, United HeroeZ

Miraculous World: New York, United HeroeZ

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Twitches Too

Twitches Too

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
20th Century Girl

20th Century Girl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry