Sort by

diana has logged 165 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Sid & Nancy

Sid & Nancy

1986
×
★★★
Edit this entry  
05
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Snow, Tea and Love

Snow, Tea and Love

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Us and Them

Us and Them

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Doom at Your Service

Doom at Your Service

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
Edit this entry  
29
Hometown Cha-Cha-Cha

Hometown Cha-Cha-Cha

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Polaroid

Polaroid

2019
×
Edit this entry  
22
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Edit this entry  
20
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vincenzo

Vincenzo

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★
Edit this entry  
09
Hush

Hush

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hotel Del Luna

Hotel Del Luna

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Rurouni Kenshin Part I: Origins

Rurouni Kenshin Part I: Origins

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Edit this entry  
23
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry