• The Northman

  • The King's Man

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • The Hating Game

    ½

  • Anything Goes

    ★★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • My Name

    ★★★★

  • The Four of Us

    ★★

  • Munich: The Edge of War

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Mad Women's Ball

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Sweet Girl

  • Don't Breathe 2

    ★½

  • The Kissing Booth 3

  • Beckett

    ★★★½

  • Aftermath

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Infinite

  • Seance

  • F9

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Ride or Die

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Pleasure

    ★★★½

  • Passing

    ★★★★★

  • Wrong Turn

    ★½

  • Music

    ½

  • True Beauty

    ★★★½

  • Operation Christmas Drop

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Pixie

    ★★★★

  • The Stronghold

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Flashback

    ★★

  • Secret Society of Second Born Royals

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★★★

  • Love Affair(s)

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Honey Cigar

    ★½

  • Triggered

  • The New Mutants

  • After We Collided

    ½

  • The Kissing Booth 2

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Under the Riccione Sun

  • #Alive

    ★★★

  • Lost Bullet

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Normal People

  • Love Wedding Repeat

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½