StarmanJunior has logged 64 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
In the Earth

In the Earth

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★
Edit this entry  
11
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★
Edit this entry  
10
Deep Evil

Deep Evil

2004
×
Read the review Edit this entry  
09
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Audition

Audition

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Edit this entry  
03
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
Read the review Edit this entry  
01
Dragon Fist

Dragon Fist

1979
×
★★★
Edit this entry  
15
Krisha

Krisha

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
Sinister

Sinister

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Scanners

Scanners

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Memories

Memories

1995
×
★★★
Edit this entry  
03
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★
Edit this entry  
07
Dead or Alive 2: Birds

Dead or Alive 2: Birds

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Dead or Alive

Dead or Alive

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rainy Dog

Rainy Dog

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
Edit this entry  
01
Shrek Retold

Shrek Retold

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
Edit this entry  
22
Let It Shine

Let It Shine

2012
×
Edit this entry  
21
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★
Edit this entry  
20
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★
Edit this entry  
20
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★
Edit this entry  
10
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★
Edit this entry  
04
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★
Edit this entry  
02
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Adventure Time: Distant Lands

Adventure Time: Distant Lands

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★
Edit this entry  
24
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★
Edit this entry  
23
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
Edit this entry  
05
Fear and Desire

Fear and Desire

1953
×
Read the review Edit this entry  
05
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★
Edit this entry  
28
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★
Edit this entry  
09
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Edit this entry