• Dune

    ★★

  • Candyman

    ★★

  • Oxygen

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • In the Earth

    ★★★

  • The Empty Man

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Shrek Retold

  • Annihilation

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • La La Land

  • The Wailing

    ★★★

  • The Love Witch

    ★★

  • Krisha

    ★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★

  • Let It Shine

  • The Hunt

    ★★★★

  • Sinister

    ★★

  • Inception

    ★★★

  • Lake Mungo

    ★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • Death Proof

    ★★★★

  • Deep Evil

  • Shrek 2

  • The Butterfly Effect

  • Oldboy

    ★★★★★

  • Ju-on: The Grudge

    ★★★★★

  • Sympathy for Mr. Vengeance

    ★★★★★

  • The Happiness of the Katakuris

    ★★★★

  • Dead or Alive 2: Birds

    ★★

  • Dead or Alive

    ★★★★

  • Audition

    ★★★★★

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★

  • The Matrix

    ★★★

  • The Celebration

    ★★★★

  • I Know What You Did Last Summer

  • Rainy Dog

    ★★

  • Memories

    ★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • True Romance

    ★★

  • Army of Darkness

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★

  • Akira

    ★★★★★

  • Evil Dead II

    ★★★

  • The Sacrifice

    ★★★

  • A Nightmare on Elm Street

    ★★★

  • Nostalgia

    ★★★

  • The Evil Dead

    ★★★★

  • Scanners

    ★★

  • Stalker

    ★★★★★

  • Dragon Fist

    ★★★

  • Nosferatu the Vampyre

    ★★★

  • The Amusement Park

  • Mirror

    ★★★★

  • Belladonna of Sadness

    ★★

  • Solaris

    ★★★★★