Sort by

Téon has logged 114 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
White Noise

White Noise

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Crash

Crash

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Prey

Prey

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Honk for Jesus. Save Your Soul.

Honk for Jesus. Save Your Soul.

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry