Sort by

Téon has logged 220 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Passing

Passing

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Perfect Getaway

A Perfect Getaway

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Election

Election

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry