Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Passenger

The Passenger

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Four Brothers

Four Brothers

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Blackening

The Blackening

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sanctuary

Sanctuary

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zenon: The Zequel

Zenon: The Zequel

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Mirror: Mazey Day

Black Mirror: Mazey Day

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Mirror: Loch Henry

Black Mirror: Loch Henry

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Mirror: Joan Is Awful

Black Mirror: Joan Is Awful

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Polite Society

Polite Society

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Crash

Crash

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sisu

Sisu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Please Baby Please

Please Baby Please

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry