Christopher Graham has logged 23 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Project Power

Project Power

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tesla

Tesla

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Islam and the Future of Tolerance

Islam and the Future of Tolerance

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Films Are Not Released, They Escape

Films Are Not Released, They Escape

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
From Puppets to Pixels: Digital Characters in 'Episode II'

From Puppets to Pixels: Digital Characters in 'Episode II'

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Last Call

Last Call

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Mr. Jones

Mr. Jones

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Beginning: Making 'Episode I'

The Beginning: Making 'Episode I'

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Horatio's Drive: America's First Road Trip

Horatio's Drive: America's First Road Trip

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lucky Ones

The Lucky Ones

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Voyage Au Bout De La Nuit

Voyage Au Bout De La Nuit

2020
×
Read the review Edit this entry