Christopher Graham has logged 297 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Friday Night

Friday Night

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rounders

Rounders

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Take Your Pills

Take Your Pills

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Plot Against The President

The Plot Against The President

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The High Note

The High Note

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I Can't Sleep

I Can't Sleep

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
No Fear, No Die

No Fear, No Die

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Child Is Waiting

A Child Is Waiting

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Thief

The Thief

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Margaret

Margaret

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Every Little Step

Every Little Step

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Education

Education

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time... Contempt

Once Upon a Time... Contempt

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Athlete A

Athlete A

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Contempt

Contempt

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rififi

Rififi

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Chorus Line

A Chorus Line

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Killers

The Killers

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Killers

The Killers

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hard to Be a God

Hard to Be a God

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry