George has logged 25 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Damsels in Distress

Damsels in Distress

2011
×
★★★½
Edit this entry  
30
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
Stolen Kisses

Stolen Kisses

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Whisky Galore!

Whisky Galore!

1949
×
★★
Edit this entry  
19
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Detention

Detention

2011
×
★★★
Edit this entry  
18
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★
Edit this entry  
17
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★½
Edit this entry  
08
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
01
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★
Edit this entry